Ćwiczenia dla kobiet w ciąży to świetna forma relaksu, która pomaga przygotować ciało kobiety do porodu oraz do szybszego powrotu do formy po porodzie.
Zajęcia prowadzi rewelacyjna fizjoterapeutka Patrycja Jakubiak, która specjalizuje się w rehabilitacji kobiet w okresie okołoporodowym oraz fizjoterapii uroginekologicznej.
ZAJĘCIA RUSZAJĄ OD LISTOPADA. (9.11.2022)
Systematyczne ćwiczenia wzmacniające wpływają na poprawę wytrzymałości fizycznej kobiety, zapobiegają obrzękom i zwiększają zakres ruchomości kręgosłupa oraz ułatwiają poród.
Ćwiczenia rozluźniające i oddechowe korzystnie wpływają na układ krążenia i poprawiają wydolność oddechową.
Wszystkie ćwiczenia fizyczne powodują wzrost poziomu endorfin we krwi, dlatego kobiety, które nie rezygnują z aktywności, czują się szczęśliwsze i łatwiej akceptują swoją nową sylwetkę.
GRUPOWE ZAJĘCIA DLA KOBIET W CIĄŻY PRZEZNACZONE SĄ:
dla wszystkich kobiet w ciąży, które chcą aktywnie przejść przez ten wyjątkowy okres 9 miesięcy. Bez względu na to czy przygotowują się do porodu naturalnego czy przez cesarskie cięcie. Nie ma znaczenia czy przed porodem kobieta prowadziła aktywny tryb życia czy nie – gimnastyka w trakcie ciąży pozytywnie wpływa na samopoczucie kobiet oraz maluszka w brzuchu.
NASZE ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ W KAMERALNYCH GRUPACH.
II TRYMESTR CIAZY + KOBIETY PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO CIĄŻY (wtorek, g. 8.30)
Ćwiczenia przygotowujące do porodu, poprawiające kondycję, utrzymujące ciało w dobrej formie, wzmacniające mięśnie, dodatkowo przeciwdziałają późniejszym problemom z mięśniami dna miednicy.
III TRYMESTR CIĄŻY = PROFILAKTYKA MIEŚNI DNA MIEDNICY (wtorek, g.9.30)
To kontynuacja zajęć z grupy I , ale nie ma przeciwwskazań, by od tej grupy rozpocząć przygotowania do porodu. Proponowane ćwiczenia uelastyczniają mięśnie dna miednicy, wspomagają kondycję, poprawiające samopoczucie, uczą prawidłowego oddechu i relaksują. Wprowadzamy ćwiczenia otwierające mięśnie dna miednicy i przygotowujące bezpośrednio do porodu.
KOSZT: 280 PLN (4 zajęcia po 45 minut)
TERMIN: każdy wtorek, godzina 8.30 i 9.30
MIEJSCE: Sala gimnastyczna, Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie, ul. Kasprzaka 49, podjazd od ul. Gizów, III piętro