Rehabilitacja pourazowa ma na celu przede wszystkim przywrócenie pełnej funkcjonalności narządu, który uległ urazowi. Najczęściej dotyczy to narządu ruchu. Rehabilitacja po urazie ma za zadanie usprawnienie po zakończonym leczeniu, w tym leczeniu operacyjnym, a także po związanym z urazem długotrwałym unieruchomieniu kończyny. Zmiany pourazowe powinny być rehabilitowane możliwie najwcześniej po zakończeniu leczenia urazu, aby w jak najkrótszym czasie umożliwić pacjentowi powrót do normalnego życia.
Wczesne rozpoczęcie rehabilitacji po urazie pomaga także zapobiegać trwałym i dotkliwym negatywnym skutkom przebytego urazu, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań po jego przebyciu.
Kompleksowa rehabilitacja pourazowa przeznaczona jest dla osób, które zakończyły leczenie przebytego urazu. Pierwsze zabiegi rehabilitacyjne po urazie można przeprowadzać już w pierwszych tygodniach po ukończeniu leczenia, polegają one głównie na zmniejszaniu dolegliwości bólowych i redukowaniu obrzęków. Późniejsza rehabilitacja pourazowa obejmuje zazwyczaj kolejnych kilka miesięcy, kiedy to możliwe jest prowadzenie ćwiczeń usprawniających, wzmacnianie siły mięśni i stopniowe przywracanie pełnej ruchomości stawów.
Wskazaniami do rehabilitacji pourazowej są takie urazy jak:
W Centrum Rehabilitacji ACTIV znajdziesz się pod opieką wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci wrócić do pełnej sprawności po przebytym urazie. Możesz skorzystać z konsultacji lekarza ortopedii, lekarza rehabilitacji medycznej oraz konsultacji z fizjoterapeutą. W naszym Centrum dysponujemy szeregiem nowoczesnych i skutecznych zabiegów fizykoterapeutycznych, które będą wspierały Twój powrót do zdrowia. Na miejscu nasi specjaliści wykonują także masaże lecznicze, rozluźniające i sportowe, jak również prowadzą