MEDYCYNA STYLU ŻYCIA

MEDYCYNA STYLU ŻYCIA

Medycyna stylu życia jest stosunkowo nową dziedziną, skupiającą się na przeglądzie zdrowia, dobrostanu i kondycji fizycznej chorego z jego aktywnym udziałem w modyfikacji i utrzymaniu właściwych nawyków.

Rolą lekarza jest prowadzenie i wspieranie pacjenta w podjętych wyborach prozdrowotnych w zależności od ustalonych wspólnie priorytetów, z ewentualnym rozszerzeniem współpracy (dietetyk, fizjoterapeuta, inni specjaliści).

Ważnym elementem konsultacji jest kompleksowa ocena samopoczucia pacjenta oraz integracja zagadnień zdrowotnych, dlatego czas wizyt jest dłuższy od standardowego.

Wszystkie przekazywane informacje i stosowane przez lekarza metody oparte są na dowodach naukowych, wynikach aktualnych badań i uznanej wiedzy medycznej.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ
Konsultacja, medycyna stylu życia (pierwsza wizyta)
250,00 
Konsultacja, medycyna stylu życia (kolejna wizyta)
180,00 

DLA KOGO I NA CZYM POLEGA LECZENIE.

Dla kogo?
Medycyna stylu życia (MSŻ) oferuje usługi w szczególności osobom z nadwagą i otyłością, chorobami układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze), zaburzeniami gospodarki lipidowej (np. wysoki cholesterol), łagodnymi zaburzeniami nastroju. MSŻ – jest to medycyna dla osób w poczuciu pełnego zdrowia i dla osób z dolegliwościami zwanymi powszechnie „chorobami cywilizacyjnymi”.

Na czym to polega?

Lekarz kierunkuje swoją współpracę z pacjentem wg potrzeb w następującym zakresie:

 • Odżywianie: przegląd rodzaju i ilości spożywanych pokarmów; korygowanie diety samodzielnie lub we współpracy z dietetykiem
 •  Aktywność fizyczna: indywidualny dobór rodzaju, częstotliwości i intensywności wysiłku fizycznego wg indywidualnych możliwości; samodzielnie lub we współpracy z fizjoterapeutą
 • Sen: ocena „efektywności” wypoczynku nocnego, metody mające na celu poprawę jakości i higieny snu
 •  Kontrola używek: ocena motywacji do zaprzestania nałogów z ew. leczeniem farmakologicznym
 • Stres: nauka metod ograniczania wpływu stresu na codzienne życie, sposoby prowadzenia aktywnej relaksacji
 • Relacje: ocena wsparcia międzyludzkiego, na jakie pacjent może liczyć przy zmianach w zakresie stylu życia

Podczas konsultacji lekarskiej przeprowadzony będzie wywiad dotyczący ww. zagadnień, a ponadto:

 • wywiad dotyczący pozostałych dolegliwości
 • wywiad dotyczący chorób przewlekłych, przebytych hospitalizacji i przebytych / aktywnych terapii
 • internistyczne badanie przedmiotowe, w tym ważenie i pomiar ciśnienia tętniczego
 • odpowiedź na ew. pytania dotyczące działań profilaktycznych, w tym zalecanych szczepień ochronnych
 • możliwość wystawiania zwolnień lekarskich, recept i skierowań do innych specjalistów

Na podstawie wypełnionej wcześniej ankiety (do odbioru na Recepcji przed wizytą), pacjent wstępnie określa swój aktualny stan zdrowia i definiuje obszary, które będą konsultowane. Podczas samej wizyty określane są wspólnie priorytety i kolejność podejmowanych działań w zakresie zmiany nawyków. Częstotliwość wizyt z lekarzem ustalana jest indywidualnie (zalecana: raz w miesiącu). Możliwe są również konsultacje jednorazowe. Lekarz zajmuje się także prowadzeniem i leczeniem często występujących innych stanów z zakresu chorób wewnętrznych (np. infekcje dróg oddechowych, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, zakażenia układu moczowego).

MEDYCYNA STYLU ŻYCIA MEDYCYNA STYLU ŻYCIA

OPINIE O NAS

 • Byłam na masażu z Groupon wczoraj (29.04) u Pana Wojtka. Masaż był prezentem, szłam więc bez żadnych oczekiwań. Miałam problem z drętwieniem nóg. Pan Wojtek spokojnie przeprowadził mnie przez cały, bolesny proces "naprawy", wiele tłumacząc. Na drugi dzień ból powoli ustępował uldze a co najważniejsze - drętwienie ustąpiło. Dziękuję ;
  Karolina Jóźwik
  przez Google
 • Byłem u kilkunastu różnych fizjoterapeutów i nie mogłem zaznać pełnej ulgi z kręgosłupem. Do czasu, aż terapię manualną przeprowadził Pan Artur - doraźnie natychmiastowa ulga, a potem plan działania co zrobić, by dolegliwości przestały nawracać. Polecam na 100%
  P. K.
  przez Google
 • Byłem na pewno ponad 50 razy, a może nawet i 100. Rehabilitacja przy dwóch operacjach kolana (piłka nożna) oraz przy innych kontuzjach (głównie siłownia). Profesjonalne podejście i miła atmosfera. Korzystałem głównie z usług Pana Hubertem. Polecam.
  m k
  przez Google
 • ­Profesjonalne miejsce z kompetentnymi fizjoterapeutami. Serdecznie polecam :)
  KubaXD
  przez Google
 • Hubert postawił prawidłową diagnozę i zastosował dla 2miesiecznej kontuzji lędźwi skuteczny proces wygaszania bólu, który po 3tygodniach fizykoterapii wreszcie ustąpił. Polecam go z całego serca, bo na pierwszej wizycie ledwo się ruszałem, a jutro zdrowy jadę w góry na spacery :) Dzięki!
  Waldemar Kruk
  przez Google
©2019 - 2023 Centrum Rehabilitacji ACTIV
Call Now Button