Terapia metodą PNF? Dla kogo? W jakim celu?


PNF, czyli Proprioceptive Neuromuscular Facilitation – w tłumaczeniu z ang. oznacza proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe. Koncepcja metody została stworzona i opracowana przez neurofizjologa dr. Hermana Kabata i fizjoterapeutki – Maggie Knott. Twórcy metody spostrzegli, że ruchy które wykonujemy w życiu codziennym zachodzą w 3 płaszczyznach, dzięki czemu angażujemy maksymalna liczbę mięśni przydatnych do wykonania określonej czynności w obrębie tułowia czy kończyn.

Celem terapii jest kompleksowe podejście do pacjenta poprzez poprawę aktywności ruchowej obszarów osłabionych lub uszkodzonych, wykorzystując mocne partie ciała pacjenta. Metoda PNF jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna.

Efektem terapii jest maksymalne pobudzenie estero- i proprioreceptorów w ciele pacjenta oraz obszarów kory mózgowej. Pacjent z pomocą terapeuty powtarzając wielokrotnie określony ruch może odtworzyć utracone lub osłabione przewodnictwo nerwowe w uszkodzonym obszarze.
Nasi fizjoterapeuci wykorzystują metodę PNF w pracy z pacjentami neurologicznymi oraz ortopedycznymi, uzyskując świetne rezultaty i zadowolenie pacjenta.

Umów się na wizytę! Zapraszamy!

Activ Centrum Rehabilitacji
ul. Jana Kazimierza 21,
bądź zadzwoń tel: 22 699 81 47

©2019 - 2023 Centrum Rehabilitacji ACTIV
Call Now Button