Terapia Indiba Activ – nowy wymiar rehabilitacji


Przeciążenia kręgosłupa, ostre stany zapalne spowodowane nagłymi urazami, różnego rodzaju kontuzje mogą skutkować narastającymi dolegliwościami bólowymi, jeżeli nie zostaną odpowiednio zdiagnozowane i skutecznie wyleczone. O pomoc warto zwrócić się do profesjonalnej przychodni lub gabinetu, gdzie po badaniu i konsultacji z lekarzem rehabilitacji i fizjoterapeutą zostanie zastosowana odpowiednia terapia.

Pacjenci często korzystają z metod fizjoterapii takich jak fizykoterapia i terapia manualna. Metody te są bardzo skuteczne, ale często nie ma możliwości połączenia i używania ich jednocześnie, podczas jednej sesji terapeutycznej wykonując zabieg tylko jednym urządzeniem w połączeniu z terapią manualną. Postępy terapii również nie zawsze mogły być zadowalające ze względu na skuteczność działania i przeciwwskazania, które często uniemożliwiały pacjentowi podjęcie konkretnego leczenia.

Dlatego naukowcy opracowali nową koncepcję leczenia łączącą terapię manualną i ruch z unikatową i innowacyjną technologią.

Jak działa INDIBA activ?

– Opatentowana technologia INDIBA Activ jest to połączenie przepływu prądu radiofrekfencyjnego o częstotliwości 448 kHz z jednoczesnym odpowiednim zastosowaniem terapii manualnej lub ruchu. Mechanizmem działania jest generowanie temperatury z wnętrza tkanki, fala przepływu prądu przy 448kHz jest stabilna co powoduje, że wzrost temperatury nie odbywa się poprzez tarcie molekularne, ale stymulację metaboliczną wywołaną ruchami elektrolitów, przeciwwskazania związane z wysoką częstotliwością nie ma tutaj zastosowania. Dzięki tej technologii możliwe jest przyspieszenie zdrowienia tkanek, zmniejszenie i redukcja bólu oraz szybszy powrót do aktywności fizycznej. – Mgr fizjoterapii Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med. Ta unikalna częstotliwość jest wstanie zmodyfikować przenikalność membrany komórkowej oraz przyspieszyć metabolizm i regenerację tkanek. Rozluźnia je, zwiększa ich elastyczność i tym samym działa przeciwbólowo.

Terapia manualna w połączeniu z nową koncepcją leczenia Indiba Activ powinna zwiększać efekty zabiegu. Prąd wysokiej częstotliwości emitowany przez urządzenie INDIBA activ przenika przez wszystkie struktury, zwiększając efektywność i powodzenie terapii.

Szansa w leczeniu najtrudniejszych przypadków

Technologia INDIBA activ w połączeniu z manualnymi zdolnościami wykwalifikowanych fizjoterapeutów znacząco wpływa na zdolność regeneracji organizmu pacjenta.
– Wszyscy pacjenci korzystający z tej terapii zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych odczuwali znaczną poprawę w dość krótkim czasie. Terapia INDIBA activ pomaga w leczeniu urazów narządu ruchu ,co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza wśród osób aktywnych fizycznie. – dodaje mgr fizjoterapii Dominik Czarski.

Ponad 200 federacji sportowych z dziedzin takich jak piłka nożna, kolarstwo, rugby, tenis, koszykówka, pływanie i znanych zespołów sportowych z całego świata darzy zaufaniem technologię INDIBA, która pomaga osiągać najlepsze wyniki. Technologii INDIBA activ zaufały zespoły m.in. FC Barcelona, FC Liverpool i Arsenal Londyn.

Dzięki wprowadzeniu urządzeń INDIBA activ do naszej placówki, pacjenci cierpiący na ostre i przewlekłe bóle mają szansę na znaczną poprawę komfortu życia. Technologia, która kiedyś przeznaczona była wyłącznie dla zawodowych sportowców jest teraz dostępna dla wszystkich naszych pacjentów – mówi Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med.

Marka INDIBA jest obecna na rynku już ponad 28 lat. W tym czasie zyskała powszechne uznanie i wiele nagród, m.in. Złote Medale na XIV Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Nowych Technologii w Genewie oraz na Światowej Wystawie Innowacji (Eureka) w Brukseli. Jej działania opierają się nie tylko na poszukiwaniu innowacji w zakresie rehabilitacji, ale także na prowadzeniu autorskich programów szkoleniowych z zakresu różnych dziedzin medycyny.

©2019 - 2023 Centrum Rehabilitacji ACTIV
Call Now Button