ROZCIĄGANIE MIĘŚNI


Osoby, które w ciągu dnia głównie siedzą, z racji wykonywanych obowiązków często odczuwają sztywność całego ciała, dyskomfort lub bóle w okolicach szyi, karku, czy pleców. Ten sam problem dotyczy osób, które nie przywiązują wagi do codziennej aktywności fizycznej.

Dla tych osób codzienne rozciąganie mięśni jest ratunkiem na bóle pleców, karku, czy zesztywniałe mięśnie.

Systematyczne rozciąganie  mięśni daje ogromne korzyści, a możemy to robić w domu, czy w pracy przed komputerem.  Najważniejsze powody, dla których warto poświęcić na takie ćwiczenia kilka minut w ciągu dnia to:

  1. Ochrona przed kontuzjami i urazami typu skręcenia, czy zwichnięcia.
  2. Utrzymanie prawidłowej postawy ciała i ładnej sylwetki
  3. Poprawa elastyczności mięsni, co ułatwia codzienne czynności
  4. Poprawa krążenia
  5. Wzmocnienie i zwiększenie ruchomości stawów
  6. Zmniejszenie przewlekłych stanów bólowych
  7. Redukcja stresu i rozluźnienie

Codzienna aktywność to podstawa naszej kondycji i zdrowia. Często po całym dniu pracy i domowych obowiązków nie mamy siły i ochoty na ćwiczenia, czy treningi. Rozciąganie mięśni, które możemy wykonywać niemal codzienne, oglądając serial, czy wiadomości, może stać się dla wielu osób wstępem do podjęcia w przyszłości innego rodzaju aktywności. Do strechingu nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, czy stroju. Jeśli tylko będziemy wykonywać kilka ćwiczeń rozciągających  każdego dnia, ale systematycznie, wówczas odczujemy znaczącą poprawę funkcjonowania całego organizmu.

©2019 - 2023 Centrum Rehabilitacji ACTIV
Call Now Button