Narty czy deska? Kilka słów na temat odpowiedniego przygotowania do sportów zimowych


Witajcie kochani! J Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, wielu z Was planuje spędzić ten czas aktywnie, korzystając z uroków „białego szaleństwa”. To również ostatni dzwonek, kiedy warto wspomnieć kilka słów na temat odpowiedniego przygotowania fizycznego, aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji z powodu upadku na stoku czy nadmiernej eksploatacji fizycznej.

Urazy jakich możemy doświadczyć na stoku mogą dotyczyć zarówno  tkanek miękkich (występują one najczęściej i są to: stłuczenia, naderwania mięśni, zerwania przyczepów czy włókien mięśniowych), urazy kości i stawów (począwszy od skręceń czy zwichnięć w obrębie stawu, zerwania więzadeł czy wreszcie złamań kości). Częstym i niezwykle poważnym zagrożeniem są także urazy głowy, dlatego szalenie istotne jest odpowiednie wyposażenie narciarskie w postaci kasków ochronnych, zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem zimowym!!!

Brak właściwej kondycji fizycznej oraz siedzący tryb życia jest główną przyczyną nadmiernego zmęczenia na stoku oraz istotnym czynnikiem ryzyka kontuzji. Warto zadbać o swoje ciało, ustalając razem z fizjoterapeutą odpowiedni plan treningowy, stanowiący wprowadzenie do danej formy wysiłku, aby właściwe przygotować i wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe i uniknąć niebezpiecznych urazów.

Trening przygotowujący nas do sportów zimowych powinien przede wszystkim bazować na wzmocnieniu mięśni nóg, ale nie można zapomnieć o silnych ramionach, plecach czy brzuchu! Ćwiczenia usprawniające równowagę i koordynację ruchową również przydadzą się podczas szaleństw na stoku!

Z nami możesz przygotować się już dziś i czuć się bezpiecznie !

Zapraszamy !!!

WSR Med ul. Jana Kazimierza 21

Zapisz się już dziś, tel. 22 699 81 47 J

©2019 - 2023 Centrum Rehabilitacji ACTIV
Call Now Button