Współpraca dietetyczna – na czym polega?

Współpraca z dietetykiem opiera się przede wszystkim na ocenie stanu odżywienia i sposobu żywienia pacjenta oraz powstałych na ich podstawie spersonalizowanych zaleceniach dietetycznych. Natomiast nadrzędnym celem opieki dietetycznej jest poprawa stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta, a także edukacja żywieniowa, dzięki której pacjent będzie potrafił samodzielnie dokonywać najlepszych dla siebie wyborów żywieniowych.

Na konsultacji dietetycznej zostanie przeprowadzana analiza składu ciała metodą BIA na analizatorze Tanita – dzięki temu dowiesz się nie tylko o tym ile ważysz i jakie jest Twoje BMI, ale także jaki jest poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w Twoim organizmie.

Nstępnym krokiem będzie szczegółowy wywiad medyczno-żywieniowy, dzięki któremu dietetyk przygotouje spersonalizowaną dietę oraz zalecenia żywieniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia oraz preferencji smakowych pacjenta.

 

W naszej Poradni pacjencji znajdują sie pod opieką dietetyka klinicznego w zakresie:

  • redukcji masy ciała
  • poprawy nawyków żywieniowych
  • dietoprofilaktyki i terapii chorób dietozależnych (np. insulinooporność i cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej, choroby tarczycy, choroby układu pokarmowego, zespół policystycznych jajników, trądzik)
  • rozszerzenia diety niemowląt i małych dzieci
  • żywienia osób aktywnych fizycznie

 

©2019 - 2023 Centrum Rehabilitacji ACTIV
Call Now Button