Jana Kazimierza 21 lok. U2, Warszawa          Młynarska 26/28, Warszawa          
 (22) 699 81 47

Już jest – kącik SPA w naszej przychodni

Kącik SPA

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów przychodnia rozszerzyła zakres świadczonych usług o dział SPA.
Termin SPA wywodzi się z języka łacińskiego „sanus per aquam” i w tłumaczeniu oznacza „zdrowie przez wodę”. Mimo że pielęgnacja i kult ciała sięgają swoimi korzeniami do czasów starożytnych, tradycja i dbałość o kult ciała ze względu na swoje pozytywne aspekty przetrwała do dziś.
Nasz kącik SPA przygotowany specjalnie dla Państwa będzie obejmował następujące zabiegi: fitosaunę, masaż stemplami ziołowymi oraz masaż gorącymi kamieniami.

Na czym polegają poszczególne zabiegi? Jakie właściwości lecznicze przynoszą? Dla kogo są dedykowane?

Zapraszamy do krótkiej lektury tytułem wstępu, a następnie oczywiście do skorzystania z zabiegów.

Fitosauna – czyli niewielka kabina w kształcie beczki, wykonana z ekologicznie czystego drewna, która w połączeniu z gorącą parą wzbogaconą ziołami leczniczymi i hydrolatami (nawilżającym, rewitalizującym czy anty-cellulitowym) w sposób pozytywny oddziałuje na nasz organizm. Ciepła para, która wtłaczana jest przez wytwornicę pary do wnętrza beczki delikatnie otula ciało pacjenta, relaksuje ciało, rozluźnia napięte mięśnie, nawilża skórę, a przede wszystkim wspomaga głębokie oczyszczanie i regenerację. Wystarczy już jeden zabieg, aby odczuć pozytywny efekt oczyszczenia zarówno na poziomie ogólnym jak i komórkowym. Zabieg sam w sobie działa kojąco, niweluje stres oraz ogólne zmęczenie.

 

Zaleta i jednocześnie różnicą w fitosaunie jest fakt, że zabiegowi poddawane jest tylko ciało – głowa pacjenta pozostaje na zewnątrz beczki, co stanowi świetną alternatywę dla grupy pacjentów którzy nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny. Kolejną istotną różnicą od tradycyjne sauny jest temperatura wewnątrz sauny – która w przypadku fitosauny nigdy nie przekracza 40-45 stopni – dzięki czemu jest również bezpieczna dla pacjentów z obciążeniami sercowo-naczyniowymi.
Co ważne – bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się korzystania z prysznica przez najbliższe 2 godziny po zabiegu, w celu lepszego wchłonięcia oparów ziół leczniczych przez skórę. Bezpośrednio po wyjściu z kabiny warto 15-20 minut poświęcić na odpoczynek.
Regularne zabiegi z wykorzystaniem fitosauny pomogą oczyścić organizm z toksyn oraz wzmocnić odporność – co niewątpliwie przygotuje nas do zbliżających się niższych temperatur w aurze jesionno-zimowej.

Masaż stemplami ziołowymi ma swoje korzenie w Tajlandii. Na czym polega? Zgodnie z tajską tradycją stemple służące do zabiegu to mieszanka ziół lecznicznych, która zawijana jest w bawełniany materiał, następnie podgrzewana i aplikowana na ciało poprzez masaż.


Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są zrelaksowane. W tym masażu jest ciepło, pochodzi z następujących źródeł: gorących stempli, ciepłego oleju oraz dłoni masażysty. Rozgrzana skóra doskonale wchłania roślinne substancje czynne zawarte w stemplach. Skóra, po zabiegu jest optymalnie nawilżona i natłuszczona, odzyskuje właściwą jędrność i zdrowy koloryt.

Masaż gorącymi kamieniami – niezastąpione rozwiązanie łączące zarówno relaksację mięśni z uczuciem odprężenia. Przywraca sprawność przeciążonym narządom ruchu, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji, co przekłada się na zwiększa zdolność wysiłkową organizmu.
Masaż ten sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jednocześnie jego funkcjonowanie.

Najbardziej popularne kamienie, wykorzystywane do zabiegu to kamienie bazaltowe i takie również znajdą Państwo w naszej przychodni. Bezpośrednio przed zabiegiem kamienie zostają podgrzane w specjalnym naczyniu. Temperatura kamieni średnio waha się od 0 do 60 stopni w zależności od rodzaju kamienia.

Masaż gorącymi kamieniami jest głównie zalecany dla osób zdrowych, potrzebujących głębokiego wyciszenia i relaksu.

©2019 Centrum Rehabilitacji ACTIV
Projekt i realizacja: Com&Media